Yaz Okulu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 26/06/2014 tarih ve 75850160-104.01.02.05/38202 sayılı yazılarına istinaden; öğrencilerimizin üniversitemize kayıt oldukları yılda ilgili programının taban puanından daha yüksek bir programın verildiği üniversitelerden yaz öğretiminden ders alabilirler. (I. ve II. öğretim olan ve yaz okulu eğitimi veren üniversitelerde I. öğretim taban puanları dikkate alınır)

Diğer Üniversitelerin yaz okulundan ders almak isteyen öğrencilerin ilgili dilekçeyi doldurup Fakültemiz Dekanlığı'na başvuru yapmaları gerekmektedir. Diğer Üniversiteye onayı alınan dilekçe ile başvuru yapılacağı için müracaatta geç kalınmaması önem arz etmektedir. Fakültemiz Dekanlığı'nın görüşü ve onayı alınmadan yaz okulundan alınacak derslerden oluşacak hak kaybından öğrenci sorumludur. 

Yaz Okulundan Ders Alma Kriterleri İçin Tıklayınız.

Öğrenciler; başka bir üniversitede yaz okulunu tamamladıktan sonra, yaz okulundan almış ve başarmış olduğu derslerin notlarını içeren evrakı, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı kayıt dönemine kadar Fakültemiz Dekanlığına ulaştırması gerekmektedir.

İlahiyat Fakültesi Yaz Okulu Başvuru Dilekçesi İçin Tıklayınız.