Abdizâde Hüseyin Hüsâmeddin YASAR (1869-1939) tarafından kaleme alınmış fakat günümüz okuyucusuna ulaşması bugüne kadar akamete uğramış olan "Amasya Tarihi" adlı eser Amasya Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlandı.

Amasya Belediyesi ve Amasya Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan kitabın lansmanı 29 Ekim 2022 Cumartesi günü 14:00'te Amasya Belediyesi Hizmet Binası Şehzade Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay KILAVUZ Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI,  başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Protokol konuşmalarından sonra "Cumhuriyet" ve "Amasya Tarihi" temalı video gösterimleri yapıldı. Daha sonra ise "Amasya Tarihi" isimli eserin editörleri tarafından tanıtım paneli gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Doç. Dr. Metin HAKVERDİOĞLU'nun yapmış olduğu panelde, Doç. Dr. Recep ORHAN ÖZEL ve Doç. Dr. Songül KEÇECİ KURT değerli bilgileri dinleyicilerle paylaştılar. 

Lansman editoryal ekipte yer alan akademisyenlere plaket ve çiçek takdimi ile sona erdi.

Esere ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar için Amasya Üniversitesi Basın Yayın personeli Hakan EROL'a teşekkür ederiz.