Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Amasya Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan tezhip kursuna katılan öğrenciler, eğitici Ayşenur BULUT önderliğinde tezhip sergisi düzenlediler. Serginin açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa PALA, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet KIZILKAYA, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul ÇEKİN, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat AYDIN, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Hasan YERKAZAN, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Recep Orhan ÖZEL ve Doç. Dr. Abdulhamit BUDAK, Valilik İdari Hizmetler Şube Müdürü Hamdi GÜMÜŞ, Amasya Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim ÖZARSLAN, fakültemiz öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldılar.

Bu sergi, öğrencilerin tezhip sanatındaki ilerlemelerini ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sunarak, onların çabalarını ve öğrenimlerini toplumla paylaşmalarını sağladı. Aynı zamanda, bu tür etkinlikler, geleneksel sanatlara olan ilgiyi artırmaya ve kültürel mirası korumaya yönelik önemli bir adımdır. Tezhip sanatının bu şekilde yaygınlaştırılması, geleneksel el sanatlarının gelecek nesillere aktarılmasına ve korunmasına katkıda bulunmaktadır.

Tezhip sanatının güzelliklerini keşfetmek isteyen herkes, bu özel sergiyi ziyaret edebilir. Sergi, 10 Kasım 2023 tarihine kadar fakültemizde ziyaret edilebilir.