Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil APAYDIN ve Recep KÜRKÇÜ başta olmak üzere İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Davut AĞBAL ve Doç. Dr. Recep Orhan ÖZEL, İlahiyat Fakültesinden pek çok Akademisyen ve öğrencilerinin katılımlarıyla “Çanakkale’den İstiklâl’e” tiyatral programı gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve Kur’ân tilâveti ile başladı. Kevser TURAN’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, Yusuf Ensar KALKIŞIM Çanakkale Şehitlerine isimli şiiri okudu. Akabinde Osman TUNÇEL’in tiyatral sunumu eşliğinde devam etti. Sunum arasında Burcu ADAY’ın seslendirdiği mektup ve Lütfullah ÇANDUR, İsmet DOĞAN, Ahmet OKUR, Metin ŞEN, Ali DENİZ, Yaşar Faruk UYSAL, Kazım UYSAL, Necmettin ÇINAR ve Kaan Burak ÇAKAN olmak üzere İlahiyat Fakültesi öğrencileri Çanakkale türkülerini ve Hz. Ömer Camii Müezzini Aziz Karadeniz salayı icra ettiler.

Marifet Öğrenci Topluluğu Başkanı Yasemin ÇİMEN’in gelecek programlar hakkındaki müjdeleri ve planlamaları sonrasında katılımcılara programla ilgili sorular soruldu. 15 öğrenciye Çanakkale Zaferi hakkında kitaplar hediye edilirken, Marifet Öğrenci Topluluğu danışmanı Arş. Gör. Mustafa Salih EDİS katılımcılara ve gerçekleştirilen tiyatral sunumda görev alanlara teşekkürü ile program sona erdi.

Whats App Image 2022-03-16 At 18.42.02